04.12.2017

Please reload

Son Paylaşımlar

“HAYALLERİNİZİN ÖTESİNDE”

March 14, 2018

1/5
Please reload

Tanıtılan Yazılar

GELİNLİK AMA NASIL GELİNLİK

2017/04/11

 

 

 

“ V yaka, kayık yaka, straplez ya da diğerleri... Gelinliğin için hangi yaka tipini seçeceğine karar veremiyorsan bu sorunu birlikte çözelim. Bu yazıda sana gelinlik yaka tiplerini tanıtacağım. Fakat V yaka, kayık ve straplez gelinliklere bir ayrıcalık tanıdığımı da itiraf etmeliyim. Burada anlattıklarımla yetinmek istemiyorsan onlar için yazdığım özel yazıları da okumayı unutma! „

 

V Yaka Gelinlikler

En sevdiğim yaka tipinden başlıyorum o halde. Çokça tercih edilen yaka tiplerinden biri olan V yaka, omuzlardan göğse doğru V harfi çizerek inen bir yaka kesimi. V yaka gelinlikler çoğu zaman daha gizemli, etkileyici ve seksi bir görüntü yaratır. Elbette bu seksiliğin dozunu ayarlamak senin elinde.

V yaka gelinliklerin boynu olduğundan daha uzun gösterme gibi bir güzelliği var. V yakaya derinlik kattıkça boynun daha uzun görünür.

Dikdörtgen veya kum saati vücut tipindeysen rahatlıkla V yakayı tercih edebilirsin. Fakat sanılanın aksine iri göğüslere sahipsen de bu büyülü yakayı kullanabilirsin. Nasıl ve neden olduğunu V yaka hakkında bilmen gereken her şey yazısında bulacaksın.

Elbette V yakanın küçük göğüslü hatta tahta göğüslü denecek kadar dümdüz vücutlarda çok daha sofistike göründüğünü de söylemeliyim.

 

Kayık Yaka Gelinlikler

Kayık yaka, bir omuzdan diğerine doğru kayık gibi bir eğim çizerek ilerleyen ve omuzlara doğru genişleyen bir yaka kesimi. Genişlik modelden modele değişir ama en derin noktası gerdanın tam ortasına denk gelir.

Orijinal adı kayığın Fransızcasından gelen “Bateau” olan bu kesim adeta zariflik abidesi! Son derece zarif olduğu için en düz ve sade gelinliği bile olduğundan şık gösterir.

Kayık yaka gelinlikler yarattığı efekt sayesinde dar omuzları genişletmeye yarar. Kayık yaka en çok boynu ve omuzları biçimli gelin adaylarına yakışır. Çünkü kayık yaka tipi özellikle boynu ve omuzları vurgular. Bu yüzden gelinlikte ön plana çıkartmak istediğin bölgen boynun ve omuzlarınsa rahatlıkla kayık yaka gelinlik modelleri arasından seçim yapabilirsin.

Zaten çok geniş omuzluysan kayık yaka ile daha da geniş görünmesini sağlamaya gerek yok o yüzden sen straplez gelinliklerin gelini olmalısın.