Biz,

 

           Bolu'dayız... NEV Fotograf'ta bizler yakın ve uzak geçmişten gelen deneyimlerimizle, sanatsal bakış açımızla ekipman çeşitliliğimizle, tüm özel günlerinizde mutluluğunuza ortak olmaya hazırız...  

           Hem Bolu hem Türkiye hem de tüm dünyada...

 

Ben Yüksel Bilgin;

      Fotoğrafı çocuk yaşta babamdan öğrendim. Siyah beyaz film ve kart banyo karışımlarını hazırladım. Film banyosu, karakalem ile rötuş, fotoğraf baskısını yaptım. Gerek analog ve gerek dijital dönemde her daim bir fotoğraf  makinem oldu.  Makinemi olabildiğince yanımda taşıdım. Gözlerim hep nerede, neyi çekebilirim arayışında oldu. Bu hayatıma pozitif bir bakış açısı ve farklı bir yaşam sevinci kattı.

     

     Fotoğrafta sade arka planları ve en doğru tekniği kullanmayı seviyorum. Bence her bir fotoğraf içinde binlerce anlamı, özel gün fotoğrafı ise çok çok daha fazlasını barındırır. 

     

     2008 yılından itibaren DSLR makine sahibiyim ama ben Canon yada Nikon değil Pentax kullanıyorum. 

 

     Karelerimden bir bölümünü uzak doğuda çektim. Farklı   zamanlarda belirli dönemler Malezya'da yaşadım. Orada katıldığım bazı atölye çalışmalarında; özellikle portre ve makro fotoğraf çekimleri konusunda kendimi geliştirdim.    

   

     Portre çekimlerini özellikle duyguyu yansıtabildiğim için seviyorum. Hatta bunu daha  daha ileriye taşıyarak makro  ve hayvan çekimlerinde bile bir göz teması yakalamaya çalışıyorum.

 

     Fotoğraf çekmenin ve çektirmenin terapi gibi olduğunu hissediyorum. Sizlerle neşe ve keyif dolu çekimlerde buluşmayı diliyorum...

Yüksel BİLGİN